پارتیشن های اداری
1395-02-09
پارتیشن و جلا
1395-02-09
نمایش همه

پارتیشن قرمز

پارتیشن قرمز جلوه شکوه است. قدیمی ها قرمز را دوست داشتند اما قرمزی متفاوت از قرمز خشخاشی که خانه ای دویست و پنجاه ساله را پوشانده است. وقتی شما با چنین گستره ای از رنگ تاثیرگذار قرمز مواجه می شوید، عکس العمل اولیه تان این است که نستان تند می شود، اما در واقع احساسات انسان به سرعت با فضا تطبیق داده می شود و به زودی پارتیشن و دیوارهای قاب دار با جس دلپذیر گرما و امنیت شما را در بر می گیرد. در یک چنین خانه قدیمی هیچ چیز آن طور که به نظر می رسد نیست. کمدها با خفیف ترین حرکت درشان صدا می کنند در حالی که شومینه با وزش باد در دودکش مرموزانه صفیر می کشد. در کل این اتاق با وجود رنگهای تندش حالتی زنده دارد.

در اتاق نشیمن، پارتیشن و دیوارهای قرمز خشخاشی روشن، رقیق تر شده و با اضافه کردن سفید، خاکستری زغالی و نیز سیاه تنوع رنگها افزیش یافته است. قرمز و خاکستری ترکیب هوشمندانه ای به ویژه در پارتیشن است؛ خاکستری ندی قرمز را تعدیل می کند. ظروف مسی نیز با آن سطح مات اما بازتابنده اش می تواند در مقابل رنگهای قوی، خوب جلوه کند و قاب عکس دور سیاه هم در میان پارتیشن و دیوار زنده و رنگی پرشکوه است.

تست کردن قرمزها و خاکستری های مختلف قبل از رنگ کردن اتاق و پارتیشن با نتایج جدیدی منجر می شود. تصور کنید: خطوط منظم تخته های کف، قاب های دیوار و طاقچه پیش بخاری با رنگ قرمز سیر هماهنگ می شود و چل تکه مطبوعی از رنگ می ساید. قفسه ای قرمز که در در دیوار فرورفته یا خود پارتیشن در داری است، با پارچه های کتانی منظم چیده شده در آن نظم جالبی از رنگها را در خود جای می دهد که حتی می توان درهای آن را باز گذاشت. سفالینه های سیاه و خاکستری روی سکوی بالایی، مناسب و شیک خواهد کرد، منظره ای که به نمایش گذارده شده است. رنگ مسی و خاکستری رنگ منسبی برای بشقاب ها و فنجان های دکوری است.

ارغوانی همچون قرمز رنگ قدرتمندی است و شکوه و جلال بخش است. ارغوانی اگر در ابعاد وسیع به کار رود، کمی ترسناک است. در عین حال، روتختی مجلل با رنگ ارغوانی سیر ، نشان از عشق دارد نه نفرت. سوسن های شیپوری وحشی با رنگ ارغوانی تیره، به سیاه می زنند و برای استفاده در کنار تخت، زیبا و با شکوه اند. اتاقی با رنگ روشن سفید، کرم بژ یا خاکستری روشن استفاده از روتختی ارغوانی و پارتیشن ارغوانی رنگ را به اتاقی مجلل و منحصر به فرد تبدیل خواهد کرد. این چیدمان هرگز تکراری و کسل آور نخواهد شد.

ارغوانی معمولا انسان را به یاد اتاق خواب نوجوانان غمگین می اندازد، اما اگر مایه های ملایم تری از آن مورد استفاده قرار گیرد این حالت از بین خواهد رفت. ارغوانی ها و صورتی هایی که روی یک حبه سیر یافت می شوند ترکیب مناسبی برای استفاده در دکوراسیون به دست می دهند. رنگ های ارغوانی که در مقیاس کوچ با هم ترکیب می شوند، منظره ای زیبا و زنده می سازند.

وسایلی مانند سبدهایی برای جای دادن کاغذ و مجله ها با وسایل معمولی ساده می تواند برای ایجاد حالت دکوری و پارتیشن به کار رود و در عین حال اشیاء مفیدی برای ایجاد ترکیب رنگی مناسب باشد. صندلی های ترکه ای با نشیمن گاه ساخته شده از بافته های گیاه رافیا، نمود مناسبی از کوسن های پشمی قرمز در این ترکیب مفرح ارائه می دهد. یک مبل راحتی بزرگ و دسته دار با روکش کتان بیسکوئیتی، انگار به چیزی جز یک پارتیشن منبت کاری شده پنجره ای، با کوسن های بزرگ قرمز و یک مهمان دوست داشتنی احتیاج ندارد. در اتاقی به رنگ قرمز یک گنجه درخشان قهوه ای به کار می رود تا مجموعه قابل توجهی از سفالینه های قرمز، سبز، آبی و خاکستری را در خود جای دهد. یک پارتیشن به رنگ فرمز و سفید یا کرم رنگ در کنار این گنجینه به زیبایی جلوه می کند. این طرح با تاثیر بسیار خوبی روی قفسه های سیز داخل گنجینه نمایش داده می شود. یک خانه ییلاقی بدون وجود شاخ خه های نازک و ظریف گلهای چیده شده از باغ که روح زندگی را به اتاق ها می آورد، تکمیل می شود. این گلها را در گلدانی مسی یا سفالی نقش و نگار شده در کنار پارتیشن قرار دهید و روح و جانی تازه را به فضا تقدیم کنید. گلهایی که از هررنگ، صورتی، بنفش، ارغوانی، سفید یا قرمز باشند، ترکیبی هماهنگ و متناسب با اتاق را پیدا می کنند.

 

دیدگاهتان را بنویسید