وجود پنجره های زیاد و سرتاسری
1399-04-01
استفاده از تخت خواب چند منظوره در دکوراسیون
1399-04-01
نمایش همه

دیزاین اتاق خواب دخترانه

دیزاین اتاق خواب دخترانه

دیزاین اتاق خواب دخترانه

 

 

بی نهایت راه و ایده برای دیزاین اتاق خواب دخترانه وجود دارد. اما اگر اتاق کوچک باشد کار کمی سخت خواهد شد. امروزه بیشتر خانه ها و آپارتمان ها با متراژ کم ساخته می شوند. دکوراسیون اتاق خواب نوجوان در چنین منازلی باید به گونه ای باشد که از فضا حداکثر استفاده مفید برای چند هدف بشود.

 

باید پذیرفت که شخصیت فرزندان نوجوان ما به سمت مستقل تر شدن پیش می رود. دیگر زمان آن که به ما می چسبیدند به سر رسیده است! اکنون باید اجازه دهیم تا خود را بهتر بشناسند. یک دختر یا پسر نوجوان قبل از هر چیز نیاز به یک اتاق خواب مستقل وچند منظوره با تمام امکانات استراحت، کار، تفریح و میزبانی از مهمان دارد. فعالیت ها و رفت و آمد موجود در منزل، مانع رشد حس استقلال و اعتماد به نفس در نوجوانان می شود.

نقش رنگ ها را فراموش نکنید

در دیزاین اتاق خواب دخترانه مخصوصا وقتی اتاق کمجا باشد، بهتر است قید رنگ های تند و جیغ را به عنوان رنگ غالب بزنید. قرمز یا بنفش کردن دیوار اتاق کوچک شاید در نظر اول خیلی جذاب به نظر برسد اما در طولانی مدت چشم شما را خسته کرده و به شما حس اضطراب را منتقل می کند. رنگ دیوار و کفپوش و تخت و کمد را از بین رنگ های روشن و خنثی انتخاب کنید. در عوض برای انتخاب رنگ روتختی و کوسن و سایز اجزای کوچکتر دست شما باز است و می توانید از رنگ های مورد پسند خود و طرح های شلوغ استفاده کنید.

اما در نهایت اگر طرفدار دکوراسیون مدرن و سادگی هستید، در دیزاین اتاق خود از رنگ های سرد و روشن بهره بگیرید. شک نکنید که این کار به شما حس آرامش و راحتی را منتقل می کند.

دیدگاهتان را بنویسید