http://partition-ahmadi.ir/
معماری داخلی
1399-05-25
هدف بازسازی ساختمان
1399-05-25
نمایش همه

بازسازی ساختمان

بازسازی ساختمان

بازسازی ساختمان

 

خانه های مسکونی و مکان های تجاری هرچقدر هم که با مصالح با کیفیت ساخته شده باشند، باز هم بعد از مدتی نیاز به بازسازی و تعمیر دارند و این بازسازی یا می‌تواند به علت نگهداری و تعمیر ساختمان باشد و یا برای بخشیدن ظاهر زیبا و جدیدتر به بنا باشد؛ که در هر حالت باید با برنامه‌ریزی مشخصی این بازسازی صورت گیرد تا هزینه‌ای که صرف خرید مصالح و گروه بازسازی و کارگر و غیره می‌شود به هدر نرود و نتیجه کار آن چیزی باشد که صاحب ملک توقع داشته است.

 بازسازی یا می تواند به صورت کلی شامل دیوارها، کف پوش، سقف، نما و وسایل خانه باشد و یا اگر بودجه در اختیار شما محدود است، می تواند مربوط به وسایل خانه باشد. اما در هر صورت باید قبل از هر کاری بودجه خود برای بازسازی را تعیین کنید و مشخص کنید که چه هدفی از بازسازی دارید و تا چه میزان نیاز دارید که این کار انجام شود؛ زیرا وقتی که به خوبی بدانید که چه می خواهید و بتوانید آن را برای معمار یا طراح یا دکوراتور توضیح دهید، آنها هم به خوبی می توانند یک برنامه ریزی منسجم برای کار شما انجام دهند تا کار سریعتر پیش برود و از هدر رفتن هزینه های اضافی هم جلوگیری می شود.

بازسازی خانه 

برای بازسازی خانه ها باید جنس مصالح را مشخص کنید و بدانید که می‌خواهید کدام قسمت ها تعمیر و بازسازی شوند و چه مصالحی جایگزین آن شود. به طور مثال اگر می خواهید که کفپوش خانه یا آشپزخانه و قسمت‌های مختلف را تغییر دهید و یا بافت دیوارها یا سقف تغییر کند، باید نوع بافت جایگزین و متراژ آن مشخص شود تا هزینه‌ها برآورد شود .

معمولاً برای جنس های مختلف افراد متفاوتی متخصص هستند و این طور نیست که یک فرد به تنهایی برای انجام کارهای تمامی قسمت ها آمادگی داشته باشد. بهتر است برای بازسازی، خانه خود را به دست تیمی بسپارید که از کیفیت کار آنها مطمئن باشید و نمونه کارهای آنها را مشاهده کرده باشید؛ زیرا هزینه کردن در این مورد جای دوری نمی رود.

برعکس اگر به علت صرفه جویی در هزینه ها از گروه‌ های آماتور استفاده کنید، در خلال کار بازسازی باید هزینه‌ های بیشتری پرداخت کنید تا کار به سمت درستی حرکت کند و در نهایت متوجه می شوید که همین هزینه ها می توانست بابت به کار گرفتن یک گروه از متخصصان بهتر مصرف شود.

منبع : ویکی‌پدیا

دیدگاهتان را بنویسید